Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı kapsamında Bakanlığımız tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleşen ve Kırşehir’de faaliyet gösteren 47 Spor Kulübüne 1.110.000 TL nakdî yardımın yapıldığı Program, Ahi Stadında düzenlenen törenle gerçekleşti.

Amatör spor kulüp yöneticileri ve sporcuların yer aldığı dağıtım programında konuşan Valimiz Sayın H. Mete Buhara, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmesini, onların zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesini önemsiyoruz. İlimizde gençlerimizi spora yönlendirmek adına önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Gençlerimizin atletizmden futbola kadar bütün sportif alanlarda yakaladıkları başarılarıyla gurur duyuyor, bu başarıların artarak devam etmesini umuyoruz. Amatör Spor Kulüplerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Desteklerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Numan Nafiz ŞAHİN ve ASKF Başkanı Kazım KAYA’nın da birer konuşma yaptığı program, Sayın Valimizin amatör spor kulüpleri temsilcilerine spor malzemelerini dağıtması ve kulüpleri ziyaret etmesinin ardından sona erdi.

Programa kurum müdürleri ve amirleri ile Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri ve sporcular katıldı.