Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Numan Nafiz ŞAHİN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

İl Müdürümüz Numan Nafiz ŞAHİN mesajında şu sözlere yer verdi; "Bu Kutsal toprakları bizlere vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor; Geleceğimizin teminatı en büyük heyecanımız, en büyük güvenimiz ve en büyük umudumuz olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Bundan tam 104 yıl önce yüce milletimizin boynuna geçirilmek istenen esaret zincirini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” parolası ile tamamen parçalanmış ve bütün dünyaya bu milletin asla ve asla boyun eğmeyeceği ispatlanmıştır. İstiklal uğruna şehit kanları ile sulanmış olan bu cennet vatanın korunması ve onun baki kılınması ise gençliğimizin en birinci vazifesi olmalıdır.

Bize düşen ise hem istiklalimizi hem de bu ülkenin istikbalini emanet edeceğimiz gençliğimizin, hızla değişen dünyada yükselişe geçen bir milletin mensuplarına yaraşır bir biçimde yeni dünyanın, yeni şartlarına hazırlamaktır. İnanıyorum ki bu ülkenin bilim, kültür, sanat ve sporla aydınlanan gençleri medeniyetlerin el sıkışmasını sağlamakta lokomotif bir güç olacaklardır.

Bu nedenledir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “EY YÜKSELEN YENİ NESİL! İSTİKBAL SİZSİNİZ. CUMHURİYET’İ BİZ KURDUK O’NU YÜKSELTECEK VE YAŞATACAK OLAN SİZSİNİZ.” demek suretiyle en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i, gençlere emanet etmiştir. Bizler de gençlerimizden çok büyük başarılar bekliyor ve onlara güveniyoruz. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza yürekten inanıyoruz.

Bu güzel ve mutlu günümüzde “Mesele Memleketse Bizim Yaşımız Hep 19" Mottosu ile tekraren 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım." Dedi.